Repertoár

Betlém

aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku

Autor: Jan Antonín Pitínský
Režie: Vladimír Morávek
Hrají: Gabriela Štefanová, Vladimír Hauser / Jakub Šmíd, Ivana Hloužková / Gabriela Pyšná, Milan Holenda / Alfred Texel, Adam Mašura / Ondřej Jiráček, Nicole Maláčová, Jan Mansfeld / Dominik Teleky, Milan Sedláček, Tomáš Milostný, Zdeněk Kocián, Jakub-Vladislav Štrejn, Jakub Štrba, Marek Pavlica, Patrik Červák, andělé a Pěvecký sbor Modřice a další
Délka: 80 minut bez přestávky
Komedie Pro Děti

Cena

Sektor A270,- Sektor B170,-

Ten příběh důvěrně znáte, nejednou jste ho už viděli – na školní besídce, v kostele, u vás na náměstí. Příběh Marie, Josefa a dítěte, jehož narození změní svět. Věčný příběh o strádání a o naději, o nekončícím boji dobra se zlem… Přitom básník Jan Antonín Pitínský tento biblický děj převedl do veršů silných přímočarou obrazností a jadrným jazykem. Režisér Vladimír Morávek jej pak spolu s herci, muzikanty a diváky (a snad i s anděly) umožňuje rok co rok prožít s odzbrojující silou – tentokrát v Divadle Bolka Polívky.

Kdosi napsal, že Pitínského „betlémské“ verše jsou křehké. Syrové a křehké zároveň je také toto Převeliké klanění. Je to křehkost skrývající největší sílu, o jakou můžeme opřít naše bytí na Zemi.